Dodany: 2011-09-12 13:37:46
 

Jak przystosować auto do nauki jazdy Podstawowym elementem w szkole nauka jazdy poznań są samochody szkoleniowe, czyli takie, na których przyszli kierowcy mogą nabywać umiejętności kierowania pojazdem silnikowym.

 

Samochód przeznaczony do nauki jazdy z instruktorem w szkole nauka jazdy poznań powinien być do tego obowiązkowo odpowiednio przystosowany, przede wszystkim pod względem technicznym. Powinien być wyposażony przede wszystkim w dodatkowy pedał hamulca i sprzęgła po stronie pasażera, żeby instruktor mógł niezwłocznie zareagować w przypadku popełnienia przez kursanta błędu i stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. Samochód musi posiadać też dodatkową parę lusterek bocznych, umożliwiających instruktorowi monitorowanie zarówno otoczenia samochodu, warunków na drodze jaki i zachowania samego kursanta.

 

Wszystko to dla bezpieczeństwa zarówno kursanta, instruktora jak i pozostałych uczestników ruchu. Ważnym elementem jest odpowiednie oznakowanie samochodu poprzez umieszczenie na dachu kwadratową tablicą w kolorze niebieskim z białą literą „L“, jak i nazwy szkoła nauki jazdy poznań wraz z danymi adresowymi i kontaktowymi po obu stronach samochodu.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak przystosować auto do nauki jazdy
Nick: